Wygraliśmy ze Spójnią 2:1

WYGRALIŚMY LIGĘ !!! NAJWIĘKSZY SUKCES W HISTORII KLUBU !!!

• autor: Cortes, 2011-06-20 18:51

W dniu 18 czerwca (sobota) rozegraliśmy ostatni mecz ligowy w sezonie 2010/2011.

Był to mecz z gatunku "o wszystko". Wygrana dawała nam triumf w naszej grupie , porażka mogła zniweczyć wszystkie wysiłki - już od dawna walczyliśmy przecież
o jedno - zwycięstwo w lidze.

Stało się ono faktem.

Pokonaliśmy Wdę II Świecie  8:4.

Do meczu przystępowaliśmy bardzo skoncentrowani, ponieważ porażka przed tygodniem z Victorią Koronowo bardzo skomplikowała naszą sytuację. Co prawda zespół Wdy ostatnio nie błyszczał formą, jednak  nigdy nie należy lekceważyć przeciwnika..

Nie sprzyjała nam także aura. Obfity deszcz padający przez cały poranek  sprawił, iż sztuczna nawierzchnia boiska w Świeciu stała się istnym lodowiskiem.

Jednak po raz kolejny powiedzenie - "Chcieć, to móc" się sprawdziło.

Nasza gra była całkowicie odmienna od tej sprzed tygodnia.Od początku spotkania nie pozwoliliśmy naszym przeciwnikom na zbyt wiele.

To my dominowaliśmy pod każdym względem - nasz gra była prawie idealna.

Po pierwszych piętnastu minutach prowadziliśmy już 5:0 !!!

Dwa razy Dawid Nadolski (raz z rzutu karnego), dwa razy Marcin Szulc i raz Dawid Poraziński - nasi kibice i my byliśmy w euforii !!!

Jednak piłkarze Wdy szybko przypomnieli nam, iż trzeba być zmobilizowanym do końca. Ich dwie bramki spowodowały, że złapali trochę wiatru w żagle.

Do przerwy 5:2.

Początek drugiej połowy, to wymiana ciosów. Jednak to my graliśmy rozważniej.

Co prawda na nasze bramki (oczywiście znowu Dawid Nadolski i nasza jedynaczka Ola Kosiak) przeciwnicy odpowiedzieli swoimi trafieniami, jednak szybka reakcja naszego trenera i korekta ustawienia sprawiły, iż Wda nie zrobiła nam już żadnej "krzywdy".

My natomiast za sprawą naszego "czarnego konia" - Łukasza Kempy, pozbawiliśmy Wdę wszelkich złudzeń.

Zwycięstwo 8:4  - jesteśmy MISTRZEM II GRUPY BYDGOSKIEJ MŁODZIKÓW
w sezonie 2010/2011.

To największy sukces w historii naszego klubu - istniejącego od 1968 roku.

Nawet gęsty deszcz padający po zakończeniu spotkania nie przeszkodził nam w świętowaniu, oczywiście wspólnie z naszymi rodzicami i głównym  architektem sukcesu - naszym trenerem MARIANEM KRAWCZUKIEM !!!

"Mistrz, mistrz - Osielsko !!!"

Wieczorem rozpoczęliśmy świętowanie w stanicy harcerskiej w Bożenkowie.

Były gratulacje, medale, dyplomy, nagrody rzeczowe i wiele innych atrakcji (o tym w kolejnym artykule).

I tylko jednego nam zabrakło. Pomimo wielokrotnych zaproszeń nikt z Urzędu Gminy nie zaszczycił naszego święta.

GLKS Osielsko - WDA II Świecie 8:4

Bramki dla GLKS-u: Dawid Nadolski (3), Marcin Szulc (2), Dawid Poraziński, Ola Kosiak, Łukasz Kempa.

autor: ~Były Piłkarz z Byłej Gminy 2011-06-23 17:36:32

avatar Brawo trener Krawczuk brawo młodzi piłkarze,Urzędu Gminy niestety nie brawo .Panie Wójcie jest wynik są zdolni młodzi piłkarze nie wolno tego zmarnować, nie wolno