statystyki szczegółowe

Aktualności

POKONALIŚMY ZAWISZĘ !!!

• autor: Cortes, 2011-10-25 20:26

22 października na stadionie Zawiszy Bydgoszcz, wygraliśmy z drużyną WKS Zawisza II Bydgoszcz SA. w kategorii Młodzik  2:1 !!!

Obawialiśmy się tego spotkania, bo przecież  piłkarze  Zawiszy są najlepszym zespołem
w Bydgoszczy i wygrali w sezonie jesiennym wszystkie mecze.

Jednak po odpowiednich wskazówkach trenera, Pana Mariana Krawczuka stanęliśmy naprzeciwko rywali z myślą, że tak łatwo się nie poddamy.

Od razu przystąpiliśmy do ataku i po paru minutach gry przeciwnicy już wiedzieli, że będziemy ostro walczyć.

Ku ich zaskoczeniu byliśmy nie tylko stroną broniącą się. Przeprowadzaliśmy kontrataki  i to na dodatek skuteczne. To my zdobyliśmy pierwszą bramkę. Jej autorem został Marcin Drabiński po strzale z rzutu karnego, który podyktowany został za faul na Marcinie Szulcu.

Jednak gospodarze doprowadzili do wyrównania po pięknym strzale głową, wykorzystując dośrodkowanie po rzucie rożnym.

Pierwszą połowę kończymy z wynikiem 1:1. I w ciemno chcieliśmy ten rezultat wziąć po zakończeniu spotkania. Stało się jednak inaczej.

Druga odsłona  zaczęła się jeszcze bardziej agresywnie ze strony gospodarzy. Piłkarze Zawiszy wiedzieli już, że tanio skóry nie sprzedamy i muszą zrobić wszystko, a nawet i więcej  żeby zwyciężyć.

W zasadzie cała gra w drugiej odsłonie toczyła się tylko pod naszą bramką, Atakowali nas non stop i trzeba szczerze przyznać, że cała linia obrony spisała się na medal. Bramkarz Maciej Kaliszuk dał z siebie wszystko i do końca meczu  napastnicy Zawiszy nie wbili mu ani jednej piłki.

Za to my skorzystaliśmy z jednej z niewielu sytuacji, jedynej 100 %  i zdobyliśmy drugiego gola dzięki wspaniałej szarży Marcina Szulca. I tak zostało już do końca.

Pomimo dwóch minut doliczonych przez sędziego i ogromnego zmęczenia, nie oddaliśmy już zwycięstwa!

Na stadionie Zawiszy odśpiewaliśmy swój hymn!!! Razem z nami cieszyli się rodzice i przybyli licznie kibice.

GLKS Osielsko - WKS Zawisza II Bydg. SA 2:1

Bramki dla GLKS-u: Marcin Drabiński, Marcin Szulc.

Fotorelacja w galerii. W zakładce Filmy - fragment meczu.